Debata HK – odpoledne

Pozvánka na veřejnou debatu v Hradci Králové

1. 2. 2024

26.2. od 17:00 se ve Studijní a vědecké knihovně uskuteční veřejná debata na téma „Může se týkat vzácné onemocnění mě nebo mých blízkých? A proč je tak málo vzácných onemocnění léčitelných?“

Přijďte se zeptat

Asgent a České centrum pro fenogenomiku při Ústavu molekulární genetiky AV ČR jsou spoluorganizátory doprovodné série přednášek k putovní výstavě „Doba genová“, kterou pořádá nezisková organizace Asociace genové terapie (ASGENT), která vznikla na podporu výzkumu léků pro vzácná onemocnění.

Venkovní panelová výstava bude umístěna v Hradci Králové ve dnech 1. 2. až 31. 3. 2024 před Studijní a vědeckou knihovnou (Hradecká 1250/2, 500 03 Hradec Králové 3). Přednáškový cyklus se uskuteční dne 26. 2. 2024 (čas) v konferenčním sále knihovny.

Doprovodný přednáškový hodinový cyklus je určen široké laické veřejnosti a zahrnuje 3 populárně-naučné přednášky expertů na tato témata:

  • Současné a budoucí možnosti léčby vzácných onemocnění – poznatky z výzkumu a experimentální terapie (PD. Dr. rer. nat. habil. Radislav Sedláček, České centrum pro fenogenomiku, Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i.)
  • Prevence v genetické péči před početím až po těhotenství (MUDr. Martin Schwarz, PRENET)
  • Spolupráce s českými vědci a síla pacientských organizací (Ing. Lenka Hajgajda, ASGENT)

Poté bude následovat debata s experty, kteří vám zodpoví vaše dotazy. Účast je zdarma. Vzhledem k omezené kapacitě sálu, Vás však prosíme o vyplnění registračního formuláře

Vyplňte kvíz

Za každý vyplněný kvíz přispějí naše sponzorské firmy 50 Kč na výzkum léčby genetických onemocnění. Každý váš klik tak bude dobrým skutkem.

Zároveň máte šanci vyhrát jednu ze zajímavých cen (například vstupenky do Techmánie v Plzni či do Velkého světa techniky v Dolních Vítkovicích).

Vyplňte kvíz

VÝSTAVA VZNIKLA ZA PODPORY

Snímek obrazovky 2023-10-12 160207

PARTNĚŘI PROJEKTU

ghc
LOGO_PRENET
SII logo
lidl9991
Zivot-detem-srdce-zlute_svisle3D-sRGB-1
nrv-logo-colour-texture

Hlavní partneři projektu

Doprovodné materiály